SRC 4 Belgesi 2023

SRC 4 Belgesi

SRC 4 Belgesi, ticari amaç ile yurtiçi yük taşımacılığı faaliyetini gösteren, mesleği gereği sürücülük olan şoförlerin alması zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC 4 Kursumuz; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı belge vermeye yetkili kurumdur. Sizlerde merdiven altı iş yapan, yetkili ruhsatname sahibi olmayan kurumlara itibar etmeyin. Hem paranızdan hem de zamanınızdan olmayın. Doğrudan bize gelin.

src 4 belgesi zam gelmeden hemen al
src 4 belgesi zam gelmeden hemen al

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında zorunluluğu bulunmakta, SRC 4 Belgesi olmadığı halde faaliyeti yerine getiren şoföre ve ruhsat sahibine idari para cezası uygulanmaktadır.

Herhangi bir SRC Belgeniz var ise yeni alacağınız SRC Belgesinde fiyatlarda %50 indirim imkanından faydalanmayı unutmayınız. (Unutmayınız, indirim tutarı tavan fiyattan uygulanacaktır.)

100 TL Taksitle SRC 4 alabilirsiniz. Tüm kredi kartlarına vadesiz, komisyonsuz, koşulsuz 12 taksit imkanımız bulunmaktadır.

SRC 4 Belgesi Gerekli Evraklar

 • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi
 • Diploma ve Sabıka Kaydı
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf

SRC 4 Belgesi Alma Şartı

SRC 4 Belgesi Alma Şartı

SRC 4 Belgesi kimler alabilir?“, sorusunu sürekli danışanlarımızdan duymaktayız. Aslında alımı kadar süreçleri de basit olan SRC Belgesi Alımı ile ilgili genellikle yanlış bilgiler yayılmaktadır. Alma şartlarını en basit tabiri ile aşağıda listeledik;

 • En az II. Kademe Okur Yazarlık Belgesine sahip olunmalıdır,
 • 18 yaşını doldurmuş ve 66 yaşından küçük olunmalıdır,
 • En az B Sınıfı Ehliyete sahip olunmalıdır,
 • TCK 189, 190, 191, Kaçakçılık Kanunu 12. Mad. takip eden fıkralardan sicil kaydınının bulunmaması gerekir,

şartları sağlayan herkes SRC 4 Belgesini alabilir.

SRC 4 Belgesi Alma Süreci

SRC 4 Belgesi Alma Süreci

SRC 4 Belgesi Alma Süreci için geçireceğiniz zaman ortalama 1 (bir) ay olacaktır. 30 (otuz) günde SRC 4 Belgesi alabilir ve olası idari para cezalarına da böylelikle maruz kalmazsınız.

SRC 4 Belgesi Kayıt/Başvuru/Müracaat : Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kayıt tarihlerimiz her ayın 15 (on beş)‘i günüdür. 15 (on beş)‘i kayıt tarihini kaçırmanız halinde 1 (bir) aylık süreciniz 45 (kırk beş) gün olacaktır. Kayıt tarihini kaçırmamaya özen gösteriniz.

SRC 4 Belgesi Eğitim/Ders : Eğitimler kurumumuzda fiziki olarak verilmektedir. Fiziki eğitimlerimize iş yoğunluğu nedeni ile katılamayan adaylarımız için eş zamanlı olarak canlı yayın sistemimizden de anlık takip edilebilmektedir. Ayrıca eğitimlerimiz kayıt edildiği için geriye dönerek tekrar eğitimlerimize erişim sağlayabilirsiniz.

SRC 4 Belgesi Sınav Tarihleri : Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenen SRC Sınav Tarihleri bağlı bulunduğunuz kurum ve ilçelere göre değişiklik göstermektedir. Bölgemizde her ayın ilk haftası hafta sonu (resmi tatiller, bayram vb. durumlar haricinde) mutlaka sınavlar yapılmaktadır.

SRC 4 Belgesi Ödeme/Ücret/Fiyat : SRC Sınavlarına dahil olabilmeniz için SRC 4 Belgesi Belge Ücreti ve SRC 4 Belgesi Sınav Harç ücretini ödemeniz ve herhangi bir bakiyenizin kalmaması gerekmektedir.

SRC 4 Belgesi Sınav : SRC Sınavları iki basamaktan oluşmaktadır. İlk gireceğiniz sınav saat 10:00 itibari ile başlar ve süresi 1 (bir) saattir. 40 (kırk) sorudan oluşan test sistemidir. Yanlışlar doğru cevaplarınızı götürmemektedir. Başarılı olmak için en az 28 doğru yaparak 70 ve üzeri puan almanız gerekir.

Başarılı olmanız halinde ikinci basamak olan görsel/uygulama sınavına tabi olursunuz. Sizlere izletilecek 3 (üç) video sorunun en az 2 (iki)’sine doğru cevap vermeniz gerekir.

SRC 4 Belgesi Başarı : Başarılı olmanız halinde Halk veya Vakıf Bank ATM veya Mobil Uygulamasından Ulaştırma Harcınız ödemeniz halinde belgeniz e-Devlet sistemine otomatik tanımlanır.

Unutmayınız; SRC 4 Belgesi sınavlarında toplam 4 (dört) hakkınız bulunmaktadır.

SRC 4 Belgesi Sınavından Başarısız Oldum ne yapmalıyım?

SRC 4 Belgesi Sınavından Başarısız Oldum Ne Yapmalıyım

SRC 4 sınavı için toplamda 4 (dört) hakkınız bulunmaktadır. Her başarısız olmanız halinde haklarınız teker teker eksilecektir. SRC Sınavından iki türlü başarısız olma durumunuz olabilir. Biliyorsunuz sınavlar yazılı ve görsel olmak üzere iki basamaktan oluşmaktadır.

İlk girdiğiniz yazılı sınavdan başarısız olmanız halinde tekrar harç ücretini ödeyerek sınava dahil olabilirsiniz.

Yazılı sınavdan başarılı olup, görsel sınavda başarısız olursanız harç ücretini ödeyerek sadece görsel sınava dahil olabilirsiniz. Görsel sınav aşamasına geçmeniz ile birlikte tekrar 4 (dört) hak tanımlanacağını da unutmayın.

SRC 4 Belgesi Sınavından Başarılı Oldum, Şimdi Ne Yapacağım?

SRC 4 Belgesi Sınavından Başarılı Oldum, Şimdi Ne Yapacağım

SRC 4 sınavından başarılı olduğunuza dair “Ulaştırma Bakanlığı“‘ndan kayıt olurken belirttiğiniz telefon numarasına sms gelecektir. E-Devlet üzerinden kontrol ettiğinizde “Ödeme Aşaması” olarak görüntülediğiniz SRC 4 için “Ulaştırma Bakanlığı Harç” ödemesini yapmanız gerekir.

Halk veya Vakıf Bankası ATM’lerinden harç yatırma işlemi için aşağıdaki 8 adımı uygulayınız.

 • Fatura ve Ödemeler
 • Eğitim Ödemeleri
 • Üniversite Harç Ödemeleri
 • İl Plaka Kodu
 • Karayolu SRC (Genellikle 2.sayfada yer alacaktır)
 • TC Kimlik No
 • Ad-Soyad Borç Bilgisi Görüntüle
 • Para Yatır ve Makbuz Al

Sınavsız SRC 4 Belgesi Nasıl Alabilirim?

SRC 4 Belgesi Ne Kadar

Özellikle sorulan sorulardan bir tanesidir. İnternette yapılan yalan haberler ve niyetleri belge vermek değil, sizlerin parasını almak olan bazı art niyetli kişilerin ortaya attığı bir yalandır.

Sadece Muafiyetli SRC 4 Belgesi alabilirsiniz. Bu işlemide e-devlet üzerinden gerçekleştirebilmek mümkündür. Şartı ise;

 • 25.02.2003 öncesi ehliyet belgesi

sahibi olmanız gerekir. Bu şartı sağlamıyorsanız, sınava girmeniz zorunludur.

SRC 4 alabilmek için ise 25.02.2003 öncesi B Ehliyet Belgesi olmalıdır.

SRC 4 Belgesi Ne Kadar?

Sınavsız SRC 4 Belgesi Nasıl Alabilirim

SRC Belgesi Fiyatı özellikle ilk görüşmelerimizde adaylarımız tarafından yöneltilen soruların en başında gelmektedir. Malumunuz sürekli ülkemizde olası zamlar söz konusudur. Belgelendirme hizmetleri de bu zamlardan etkilenmektedir. Erken kayıt olmanızda daima avantajlı fiyatlardan faydalanacağınızı lütfen unutmayınız.

 • SRC 4 Belgesi Fiyatı 2023 : 5.000,00 TL yerine 4.000,00 TL
 • SRC 4 Belgesi Sınav Harç Fiyatı 2023 : 240,00 TL
 • SRC 4 Belgesi Ulaştırma Bakanlığı Harç Fiyatı 2023 : 93,00 TL

SRC 4 Çıkmış Sorular

SRC 4 Çıkmış Sorular

Milli Eğitim Bakanlığı 2015 yılından itibaren Ehliyet Belgesinde olduğu gibi 2017 yılında kendilerine bağlanan SRC Belgeleri ile ilgili de herhangi bir soru paylaşımı yapmamaktadır. Bunun ile birlikte uzman eğitmen kadromuz tarafından SRC 4 Belgesi Sınav Sorularına benzer soruları kendi ana sitemizde yayınlıyoruz. Sitemize giderek kendinizi test edebilir, sınava hazırlayabilirsiniz.

SRC 4 Çıkmış Sorular için lütfen tıklayınız.

SRC Belgesi Sorgulama

SRC 4 Belgesi Sınavından başarılı olan adaylarımız 2017 yılından önce var olan SRC Belgesi Kartını sormaktadır. Aslında bu kart durumu 2017 yılı itibari ile kaldırıldı. Tüm SRC Belgesi Sınavından başarılı olan şoförler SRC 4 Belgesi Sorgulama yapıyorsanız SRC 4 Belgesine e-devlet üzerinden “SRC Belgesi” kelimesini aratarak “Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama/DüzenlemeUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı sekmesinden ulaşabilir.

SRC Belgesi 1 2 3 4 Nedir?

Ticari olarak kullandığınız aracın taşıdığı yükün cinsi ve faaliyet gösterdiğiniz lokasyona göre değişiklik göstermektedir.

 • SRC 1 Belgesi : Uluslararası Yolcu Taşımacılığı
 • SRC 2 Belgesi : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı
 • SRC 3 Belgesi : Uluslararası Eşya, Kargo ve Yük Taşımacılığı
 • SRC 4 Belgesi : Yurtiçi Eşya, Kargo ve Yük Taşımacılığı

faaliyetlerini yerine getiren ticari araç kullanan şoförlerin alması zorunlu mesleki yeterlilik belgeleridir.

SRC 2 Nedir?

SRC 2 Belgesi : Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı yapacak taksi, dolmuş, okul taşıtı, servis, personel taşımacılığı, iett vb. yolcu taşıyan ticari araçları kullanan şoförlerin alması zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC Belgesi Kalkıyor

SRC Belgesi Kalkıyor yazılarını özellikle internet reklamlarımıza yapılan yorumlarda çok kez görmeye başladık. Hayır, kalkmıyor. Aksine süre kısıtlaması gelmesi planlanıyor. Yani şu anda SRC Belgesine sahip bir kişi bu belgeyi ömür boyu kullanabilmektedir. Fakat gelecek sınırlama ile 5 (beş) yıllık periyotlarda SRC Belgesinin yenilenmesi durumları söz konusu olacaktır.

Psikoteknik Belgesi Nedir?

Psikoteknik Belgesi Nedir

Özellikle ticari amaç ile Yolcu Taşımacılığı yapacak şoförlerden istenilen belgelerden bir tanesi de Psikoteknik Belgesidir. Psikoteknik Belgesi kişinin algı, refleks, muhakeme gibi yeteneklerini ölçen ve analiz eden norm değerlere sahip bir psikomotor analiz cihazıdır. 12 testten oluşmakta ve psikolog eşliğinde testler uygulanmaktadır.

Sağlık Bakanlığına bağlı kurumumuzdan Psikoteknik Belgenizi rahatlıkla alabilirsiniz.

Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır?

Psikoteknik testleri 1 saat 15 dakika sürmektedir. 12 testten oluşan sistemde sizlere sırasıyla farklı değerleri ölçen testler sunulmaktadır. Yeterli veya yetersiz olarak belirlenen sonuçları psikolog tarafınıza iletmekte ve ilgili hastanelerin psikiyatri bölümüne sevk etmektedir. Burada son kez psikiyatri tarafından değerler incelenerek sürücülüğe dair psikolojik açıdan bir kanaat verilir. Belgeyi almaya hak kazanmanız halinde e-devletinize otomatik olarak işlenir.

Psikoteknik Belgesi kullanım süresi ise 5 (beş) yıl ile sınırlandırılmıştır.

Psikoteknik Belgesi Fiyatı 2023

Psikoteknik Belgesi Fiyatı diğer tüm hizmetler gibi ara zamlardan etkilenmekte ve değişiklik göstermektedir.

 • Psikoteknik Belgesi Fiyatı 2023 : 1.000,00 TL yerine 750,00 TL
 • Alkol, drift, ceza puanı gibi durumlardan ehliyet belgesini kaptıranlar için Psikoteknik Belgesi Fiyatı : 2.000,00 TL yerine 1.500,00 TL

şeklinde uygulanmaktadır.

Psikoteknik Belgesi e-Devletten Nasıl Alınır?

Psikoteknik Belgesi 2017 yılı itibari ile e-devlet sistemine entegre edilmiş ve kart basımı kaldırılmıştır. Psikoteknik Belgesi‘ne e-devlet üzerinden erişebilmek için öncelikle arama yerine “Psikoteknik Belgesi” yazmanız gerekir. Ardından “e-İmzalı Psikoteknik Değerlendirme Raporları SorgulamaSağlık Bakanlığı yazısına tıklayarak Psikoteknik Belgenize ulaşabilirsiniz.

Denetimlerde SRC ve Psikoteknik Belgesi

Denetimlerde SRC Ve Psikoteknik Belgesi

Denetimlerde TC Kimlik Numaranızı söylemeniz halinde Polnet sistemi ile bağlantılı olduğu için SRC ve Psikoteknik Belgenize kolluk kuvvetleri erişebilmektedir. Tekrar ibraz etmenize gerek kalmamaktadır.

Unutmayın! SRC 4 Belgesi alıyorsanız, Psikoteknik Belgesi‘de almanız gerekir.

Detaylı bilgi almak İçin;

iletişime geçebilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir