SRC Belgesi Nereden Alınır 2023

SRC Belgesi Nereden Alınır? 2023

SRC Belgesi nereden alınır, genellikle SRC Belgesi alım sürecine giren adaylar tarafından merak edilmiştir. SRC1, SRC2, SRC3, SRC4 Belgesi nereden alınır, sorusunun en önemli noktası tercih edilecek SRC Kursunun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır.

SRC Belgesi Nereden Alınır?

SRC Belgesi yani diğer bir değişle SRC1, SRC2, SRC3, SRC4 Belgesi nereden alınır sorusuna en doğru cevabı sizlere vermek istiyoruz. Öncelikle SRC Belgesi, SRC Kurslarından alınır. Hiçbir Sürücü Kursu, Psikoteknik Merkezi veya Danışmanlık Hizmetleri sağlayan herhangi bir kurum bu belgeyi yasal olarak verememektedir.

2017 yılı itibari ile Ulaştırma Bakanlığı tarafından sağlanan SRC Belgelerinin eğitim ve sınav yapıcılığı 2017 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına aktarılmıştır. SRC Belgeleri, Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilmekte sadece eğitim ve sınavlar Milli Eğitime bağlı kurslar tarafından sağlanmaktadır. Yani SRC Belgeleri iki bakanlığın ilgi alanında bulunmaktadır.

SRC Belgesi almak için öncelikle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kursları tercih edilmelidir.

SRC Kursunu Nasıl Sorgularım?

SRC Kursunuz Milli Eğitim Bakanlığı‘nın eğitim kurumları sorgulama sisteminden rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Öncelikle : https://mebbis.meb.gov.tr/kurumlistesi.aspx internet sitesine girmeniz gerekiyor.

SRC Belgesi Nereden Alınır
SRC Belgesi Nereden Alınır

İlgili linke tıklayarak açılan siteden tüm Milli Eğitime bağlı kursları sorgulayabilirsiniz. Burada tarif ettiğimiz SRC, ODY ve ÜDY Kursları sorgulaması olacaktır.

  • Özel/Resmi Kurum : “Özel Kurumlar” olarak seçilmelidir.
  • İl : “İstanbul” veya sizin sorgulayacağınız il tercih edilmelidir.
  • İlçe : “Tuzla” veya sizin sorgulayacağınız ilçe tercih edilmelidir.
  • Kurum Türü : “Özel Muhtelif Kurslar” olarak seçilmelidir.

Tüm bilgiler girildikten sonra “Kurum Listele” butonuna basarak tüm “Özel Muhtelif Kurslar“‘ı görüntüleyebilirsiniz.

SRC Kursunu Nasıl Sorgularım
SRC Kursunu Nasıl Sorgularım

Yukarıda görüldüğü üzere kurum onayına bu şekilde ulaşarak. SRC Belgesi almadan önce kurumunuzu sorgulayabilirsiniz.

SRC Belgesi Nereden Alınır
SRC Belgesi Nereden Alınır

Sizlere bu yazımızda SRC Belgesi Nereden Alınır, sorusunu cevapladık. SRC Belgesi ihtiyaçlarınızı SRC Kursumuzdan hızlı ve güvenilir şekilde alabilirsiniz. İhtiyacınız olan Psikoteknik Belgesi için randevu oluşturmayı unutmayın.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir