SRC Belgesi Onay Mesajı 2023

SRC Belgesi Onay Mesajı 2023

SRC Belgesi sınavından iki basamakta da başarılı olan adayların kayıt olurken belirtmiş oldukları telefon numarasına UDHB tarafından SRC Belgesi Onay Mesajı gelecektir.

SRC Belgesi Onay Mesajı

SRC Belgesi hem teorik hem de görsel uygulama sınavından başarılı olmanız halinde takip eden ilk hafta içi (ortalama 1 ila 5 gün) kayıt olurken belirttiğiniz telefon numarasına UDHB (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı) tarafından SMS gelecektir.

SRC Belgesi Onay Mesajı
SRC Belgesi Onay Mesajı

SMS gelmesi halinde e-devlet üzerinden SRC Belgesi Sorgulama yaptığınızda Ödeme Aşamasında uyarısını göreceksiniz. Halk veya Vakıf Bank ATM veya Mobil Bankacılık aracılığı ile Ulaştırma Bakanlığına SRC Belgesi Harcınızı (kart ücreti) yatırmanız gerekecektir.

2023 yılı için SRC Belgesi Belge Harcı (kart ücreti) : 93,00 TL‘dir.

Harcı yatırmanız ile birlikte artık resmi olarak SRC Belgesi sahibi olacak ve e-devlette SRC Belgesi Sorgulama yaptığınızda barkodlu belgenizin çıktısını alabileceksiniz.

2018 öncesi SRC Kartı gönderilmekteydi. Fakat 2018 yılından itibaren eğitim ve sınav yapıcılığı Milli Eğitim Bakanlığına aktarılan SRC Kurslarının son basamağı Ulaştırma Bakanlığına belge harcı yatırılmasından sonra kart gönderilimi yapılmamaktadır. Artık SRC Belgeleri e-devletinize tanımlanmaktadır.

SRC Onay Mesajının Gelme Süresi

SRC Belgesi sınavından sonraki hafta içerisinde SMS gelecektir. Kayıt olurken numaranızı doğru verdiğinizden emin olunuz. SMS gelmese de o hafta içerisinde sizlere kurumumuz sonuçlarınızı SMS olarak bildirecektir.

SRC Belgesi Sorgulama için tıklayabilirsiniz.

src belgesi zam gelmeden hemen al
SRC Belgesi Onay Mesajı

Sizlere bu yazımızda SRC Belgesi Nereden Alınır, sorusunu cevapladık. SRC Belgesi ihtiyaçlarınızı SRC Kursumuzdan hızlı ve güvenilir şekilde alabilirsiniz. İhtiyacınız olan Psikoteknik Belgesi için randevu oluşturmayı unutmayın.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir