Src Belgesi Başvurusu 2023

Src Belgesi Başvurusu 2023

Src Belgesi başvurusu için kendinize en yakın Src Kursunu tercih edebilirsiniz. Çünkü, tüm Türkiye genelinde Src fiyatları aynıdır. Güvenilir Src kursunu seçmenizi öneririz. Eğitim kalitesi önemlidir. Eğitim vermeyen Src Kurslarını tercih etmeyiniz. Çünkü, belge alımı noktasında sizlerin arkasında durmayacak ve hem vakit hem de para kaybına neden olacaktır.

Src Belgesi Başvurusu
Src Belgesi Başvurusu

Src Belgesi Başvurusu

Src Belgesi başvurusu yapabilmek için öncelikle 18 yaşından büyük ve 66 yaşından küçük olmanız, en az b sınıfı ehliyet belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra hangi src belgesini almanız gerektiğini de bilmeniz gerekir.

Src Belgesi Başvurusu, src belgesi zam gelmeden hemen al
Src Belgesi Başvurusu, src belgesi zam gelmeden hemen al

Hangi Src Belgesine Başvurmalıyım?

Src belgesi karayolu üzerinde ticari taşımacılık yapmak isteyen sürücülerin yasa ve kanunlar gereği alması zorunlu bir mesleki yeterlilik belgesidir. Burada en önemli husus ne taşıdığınızdır ve nerede taşıdığınızdır.

Yük, Eşya veya Kargo Taşımacılığı yapıyorsam Hangi Src Belgesi Almalıyım?

Yük, eşya veya kargo taşımacılığı yapıyorsanız Src3 belgesi veya Src4 belgesi almanız gerekir. Neden iki belge söylüyoruz, çünkü bu belgelerden bir tanesi yurtdışı taşımacılık, bir tanesi de yurtiçi taşımacılık yapabileceğinizi göstermektedir.

  • Yurtiçi yük, eşya, kargo taşımacılık yapıyorsanız, SRC 4 Belgesi
  • Yurtdışı yük, eşya, kargo taşımacılık yapıyorsanız, SRC 3 Belgesi

almanız gerekir.

Ayrıca burada çoğu Src Kurslarının size söylemeyeceği bir kapsamdan da bahsetmek isteriz. Src3 belgesi aldığınızda Src4 belgesi de almış sayılırsınız.

Önerimiz, ileri de bir daha eğitim ve sınava girmemek için Src 3 belgesini tercih etmeniz olacaktır. İlk alımlarda cüzi bir fiyat farkı vardır.

Fakat yurtiçi belgesini aldınız ve yurtdışı iş istihdam imkanı sağlandığını tekrar yurtdışı belgesi almak için yine bir belge ücreti ödemeniz gerekecektir.

Turizm, Yolcu Taşımacılığı yapıyorsam Hangi Src Belgesi Almalıyım?

Turizm, yolcu taşımacılığı yapıyorsanız Src1 belgesi veya Src2 belgesi almanız gerekir. Neden iki belge söylüyoruz, çünkü bu belgelerden bir tanesi yurtdışı taşımacılık, bir tanesi de yurtiçi taşımacılık yapabileceğinizi göstermektedir.

  • Yurtiçi turizm, yolcu taşımacılık yapıyorsanız, SRC 2 Belgesi
  • Yurtdışı turizm, yolcu taşımacılık yapıyorsanız, SRC 1 Belgesi

almanız gerekir.

Ayrıca burada çoğu Src Kurslarının size söylemeyeceği bir kapsamdan da bahsetmek isteriz. Src1 belgesi aldığınızda Src2 belgesi de almış sayılırsınız.

Önerimiz, ileri de bir daha eğitim ve sınava girmemek için Src 1 belgesini tercih etmeniz olacaktır. İlk alımlarda cüzi bir fiyat farkı vardır.

Fakat yurtiçi belgesini aldınız ve yurtdışı iş istihdam imkanı sağlandığını tekrar yurtdışı belgesi almak için yine bir belge ücreti ödemeniz gerekecektir.

Otobüs, Minibüs, Taksi, İett, Dolmuş kullanıyorsam hangi src belgesi almalıyım?

Otobüs, minibüs, taksi, iett, dolmuş türü araçlar ile yolcu taşınabileceği için SRC 1 veya SRC 2 alınması gerekmektedir.

Kamyon, kamyonet, tır kullanıyorsam hangi src belgesi almalıyım?

Kamyon, kamyonet, tır türü araçlar ile yük taşımacılığı yapılabileceği için SRC 3 veya SRC 4 almanız gerekmektedir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir