Src Sınavı Nasıl Yapılır 2023

Src Sınavı 2023

Src sınavı, src belgesi alımının gerçekleşebilmesi için başarılı olmanız gereken iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama 70 soruluk src test sınavının ardından gireceğini 3 soruluk src görsel sınav aşamaları bulunmaktadır. Tüm src belgelerinde sınav sistemi bu şekilde uygulanır.

Src Sınavı Nasıl Yapılır
Src Sınavı Nasıl Yapılır

Src Sınavı

Src sınavı için öncelikle src kursuna kaydolmalı ve eğitim sürecini tamamlamalısınız. Ayrıca Src belgesi sınav harcını da yatırmalı ve gelecek ilk sınava dahil olduğunuzdan emin olmalısınız. Tüm şartlar tamam ve artık sınav sürecinin içerisine girdiğinizi düşünüyoruz. Artık en önemli durum Src belgesi sınavından başarılı olmak.

Src Belgesi Sınavı Aşamalar

Src sınavı iki farklı aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar ise ilkinden başarılı olmanız halinde ikinci aşamaya geçebileceğinizi göstermektedir.

  • Src Belgesi Yazılı Sınav
  • Src Belgesi Uygulama Sınavı

Ayrıca başarılı olmanız halinde aynı gün içerisinde iki src sınavına girmeniz gerekir. Yazılı sınav sonuçları okulda panolara asılmakta ve başarılı olan adaylarımız hemen src görsel sınavına dahil olmaktadırlar. Onun için sınav sonunda hemen okuldan ayrılmamanızı önemle rica ederiz.

Src Sınavı saat kaçta olur?

Src yazılı sınav ve görsel sınav olarak iki farklı türde uygulanır. Sınav saatinizden yarım saat önce okulda bulunmalı ve üst aramasında problem yaşamamanız için giriş belgesi, kimlik, kurşun kalem ve silgi dışında başka bir materyal bulundurmamanız gerekir.

  • Src yazılı sınav : 10:00
  • Src görsel sınavı : 11:00

saatlerinde yapılır.

Src sınavı nerede olur?

Tuzla bölgesinde Src kursumuzu kayıtlı olan adaylarımız için Src sınavları Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesinde yapılmaktadır.

Src yazılı sınav

Src belgesi yazılı sınavı, toplam 40 sorudan oluşmakta ve 28 doğru yaparak 70 puan ve üzeri almanız halinde başarılı sayılabildiğiniz bir sınav sistemidir. Yanlışlar doğruları götürmediği için boş bırakmak yerine cevaba en yakın şıkkı işaretlemeniz ayrıca tavsiyemiz olacaktır. Src belgesi görsel sınavına girebilmeniz için öncelikle src yazılı sınavdan başarılı olmanız gerekir.

src belgesi zam gelmeden hemen al
src belgesi zam gelmeden hemen al

Src Uygulama sınavı

Src yazılı sınavdan başarılı olan adaylar 3 soruluk src görsel sınavına girerler. Burada 3/2 yapmanız halinde başarılı sayılırsınız.

Src sınavı sonuçları ne zaman açıklanır?

Src yazılı sınav sonuçları hemen sınav sonrası yarım saat içerisinde açıklanırken, src görsel sınav sonuçları ise takip eden ilk hafta içi çalışma saatlerinde kuruma iletilir.

Src sınav sonucundan nasıl haberdar olurum?

Src sınav sonuçlarının açıklanması ile Src Kursunuz size sonuçlarınızı sms ile gönderecektir. Aynı zamanda sadece başarılı olan adaylar için ise ekstra UAB (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı) tarafından SMS ile de bilgilendiriliyor olacaksınız.

Başarılı olan tüm adaylarımız Src Ulaştırma harcını ödeyerek belgelerini e-devlet üzerinden görebilirler.

Src belgesi deneme sınavları için : https://srcmerkezi.org/src-belgesi-sinav-sorulari/

Src belgesi görsel sınav soruları için : https://srcmerkezi.org/gorsel-uygulama-sorulari/

Src Belgesi sınav soruları ve cevapları için : https://srcmerkezi.org/src-kategori/sinav-sorulari/src-belgesi-sinav-sorulari/

Src belgesi uygulama sınavı soruları için : https://srcmerkezi.org/gorsel-uygulama-sorulari/

Src belgesi çalışma notları için : https://srcmerkezi.org/calisma-notlari/

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir