SRC3 Belgesi 2023

SRC3 Belgesi 2023

SRC3 Belgesi, özellikle Uluslararası Yük Taşımacılığı faaliyetini yerine getirecek sürücülerin alması zorunlu mesleki yeterlilik belgesidir. SRC 3 Belgesine sahip olan bir sürücü aynı zamanda SRC4 Belgesine de sahip olur.

SRC3 Belgesi

SRC 3 Belgesi, ticari amaç ile Yük taşımacılığı yapan nakliye, nakliyat, tır şoförlüğü, kamyon şoförlüğü, hafriyat kamyon şoförü, çöp kamyonu şoförü, uluslararası ve şehirlerarası yük taşımacılığı yapan tüm sürücüleri kapsamaktadır. SRC3 Belgesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kurslarından alınmaktadır. Yani bir diğer değişle SRC Kurslarından alınmaktadır.

SRC3 Nedir?

SRC3 Belgesi Nedir
SRC3 Belgesi Nedir

SRC3 Nedir, sorunu özellikle SRC Belgesi almak isteyen ve SRC Kursumuza başvuran SRC 3 Belgesi adaylarımız tarafından özellikle sorulmaktadır. Burada en önemli ve bilinmesi gereken durumun ise SRC 3 Belgesi aldığınızda SRC 4 Belgesi de alıyor olmuş olduğunuzdur. Bilinmediği için SRC4 Belgesi alan adaylarımız yurtdışında yük taşımacılığı işi bulduklarında tekrar SRC3 Belgesi almak için bizlere başvuruda bulunuyorlar. Bizim her zaman önerimiz kapsamlı belgeleri tercih etmenizdir.

Kısaca SRC 3 Belgesi Nedir sorusunun cevabı; Uluslararası ve Yurtiçi Yük Taşımacılığı yapacak sürücülerin alması gereken belgedir.

SRC3 Belgesi Hangi Kurumdan Alınır?

SRC3 Belgesi Hangi Kurumdan Alınır
SRC3 Belgesi Hangi Kurumdan Alınır

SRC 3 Belgesi, SRC Kurslarından alınır. 2017 yılı itibari ile Milli Eğitim Bakanlığı‘na bağlanan Özel Ulaştırma ve Geliştirme Kursları tarafından SRC, ODY ve ÜDY Belgeleri verilmektedir. SRC 5 Belgesi ise Ulaştırma Bakanlığı tarafından sağlanır. Burada özellikle belirtmek istediğimiz bir diğer konu ise SRC Kursları dışında SRC Belgesi müracaatı yapmamanızdır.

Çünkü; hiç bir Sürücü Kursu, Psikoteknik Merkezi veya Danışmanlık Hizmeti veren firmalar sizlere SRC3 Belgesi veremez. Yetkili bulunmamaktadır. Aracılık hizmeti sağlayacakları gibi hem maddi hem de zaman açısından bazı kayıplar söz konusu olacaktır. Başvuru yapmadan önce gerçek bir SRC Kursu ile muhatap olduğunuzu iyi araştırmalısınız.

Tuzla SRC3 Belgesi ve Pendik SRC3 Belgesi için Tuzla veya Pendik bölgesinde aktif olarak Denge SRC Kursu olarak hizmet vermekteyiz. Bu bölgelerde veya yakın konumlarda bulunuyorsanız SRC 3 Belgesi için bizlere başvurabilir 1 ayda SRC3 Belgesi alabilirsiniz.

SRC3 Belgesi Veren Kurslar

SRC 3 Belgesi veren kurslar seçilirken özellikle resmi ve ruhsatlı bir SRC Kursuna başvuru yaptığınızdan emin olunuz. SRC Kursunuzu özellikle SRC Belgesi Nereden Alınır yazımızda anlatmış olduğumuz SRC Kursu nasıl sorgulanır sorunuza cevap alarak ve adımları uygulayarak sorgulamanızı tavsiye ederiz. Doğrudan SRC Kursunuza kayıt olmanız hem maddi hem de vakit açısından sizlerin faydasına olacaktır.

SRC3 Belgesi veren Tuzla SRC Belgesi ve Pendik SRC Belgesi denildiğinde ilk akla gelen Tuzla ve Pendik bölgesinde bulunan Denge SRC Kursumuza müracaat edebilir ve süreçlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayarak 1 ayda SRC3 Belgesi alabilirsiniz.

SRC3 Hangi Amaçla Kullanılır?

SRC3 Belgesi özellikle Uluslararası Yük Taşımacılığı faaliyetinde bulunan sürücülerin özellikle seçtiği mesleki yeterlilik belgesidir. Ama sadece Uluslararası Yük taşımacılığı faaliyetinin yanı sıra yurtiçinde yük taşımacılığı yapan sürücülerin ileride yurtdışı iş istihdam durumlarına hazır olmak için de ekstra tercih ettiği bir belgedir.

Böylelikle ileride bu tür istihdam durumunda ekstra belge alımı için 1 aylık eğitim ve sınav süreçlerine girmeden çift belge alımı yapmış oluyorlar. Çünkü, SRC3 Belgesi alan bir kişi aynı zamanda SRC4 Belgesi de almış sayılacaktır.

SRC3 Hangi Alanlarda Kullanılır?

SRC 3 Belgesi, sadece yük taşımacılığı yapan sürücülerin ihtiyacı olan mesleki yeterlilik belgesidir. Belge kapsamı yük taşımacılığını ifade etmektedir. Yük taşımacılığı faaliyetini yerine getiren bir sürücünün ayrıca SRC 3 Belgesi yanında Psikoteknik Belgesi de alması gerekmektedir.

SRC3 Belgesi ise 1 ayda alınabilen bir belgedir.

SRC3 Belgesi Alma Şartları

SRC3 Belgesi Alma Şartları
SRC3 Belgesi Alma Şartları

SRC 3 Belgesi, almak için bazı durumları sağlıyor olmanız gerekir. (24 yaşından gün almış kişiler şartı) sadece ehliyet alımında geçerlidir, SRC3 Belgesi alımında en az 18 yaşında olmanız yeterlidir.)

 • En az B sınıfı ehliyet belgesi,
 • 5237 TCK 188, 190, 191 ve 5607 4/7 ve 6136 12/2 maddelerinden sabıka kaydının bulunmaması,
 • En az II. kademe okur yazarlık

şartlarını sağlamak SRC3 Belgesi almak için yeterlidir.

SRC3 Belgesi Alma İçin Neler Yapılır?

SRC3 Belgesi almak için öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı ve ruhsatnameye sahip bir SRC Kursuna yazılmanız gerekir. SRC Kursunuzun onayını nasıl sorgulayacağınızı bilmiyorsanız. SRC Belgesi Nereden Alınır? yazımızdan adımları takip ederek sorgulama yapabilirsiniz.

 • Gerekli Evraklar : SRC kaydınızın yapılabilmesi için gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi, Diploma ve Sabıka Kaydı, 2 adet biyometrik fotoğraf yeterli olacaktır. Sağlık Raporu istenilmemektedir.
 • Milli Eğitime Bağlı SRC Kursunun bulunması : Kayıt yaptırmadan önce başvuracağınız SRC Kursunun Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurum olduğunu mutlaka sorgulayınız. Sürücü Kursları, Psikoteknik Merkezleri ve Danışmanlık Hizmeti veren herhangi bir kurumdan SRC Belgesi almamanızı öneririz.
 • Kayıt : Milli Eğitim Bakanlığına bağlı SRC kursuna gerekli evraklar ile kayıt olmanız gerekir. Kayıtlar için en geç ayın 15’i günü kuruma giderek evraklarınızı iletmeniz gerekir. Bu tarihten sonra yapacağınız başvurularda ise 30 gün olan SRC Belgesi alma süresi 45 güne kadar uzayacaktır.
 • SRC Belgesi Ödeme : Kaydınızın alınması ile birlikte SRC Kursları ödemeleri peşin olarak talep etmektedir. Ödemelerinizi peşin fiyatına 12 taksit seçeneği ile ödeme yapabilirsiniz. Böylelikle ödemelerde zorluk çekmemeniz için sizlere tanınan bir ayrıcalık olacaktır.
 • Eğitim : Kayıt tarihinden sonra SRC Kursunuz ilgili eğitim takvimini planlayarak sizlere Eğitimlerin yapılacağı günü, saati belirtecektir. Eğitimlere katılımın zorunlu olduğunu ve bazı iş yoğunluğu durumlarında katılamayacak olmanız halinde lütfen kuruma bildirmeyi unutmayın.
 • Sınav Harcı : Eğitimlerin tamamlanması ile birlikte sınavlar genellikle her ayın ilk haftası, hafta sonu tayin edilir. Tayin edilen bu tarihte Milli Eğitim Müdürlükleri sınavın yapılacağı hafta öncesinde SRC Kurslarından sınav harç talebinde bulunmaktadır. Sınav harcını yatırmayan kursiyerler 1 sınav hakkı kaybedecektir. Burası son derece önemlidir. SRC Kursları genellikle SMS, Whatsapp Grup Mesajları ve Arayarak sizlere ulaşacaktır. Lütfen SRC belgesi alım sürecinde sizlere yapılan aramalara ve mesajlara dönüş sağlayınız.
 • Sınav Giriş Belgeleri : Sınav tarihinin belirlenmesi ile birlikte aynı hafta içerisinde en geç Perşembe günü sınav giriş belgeleri hazırlanır. Hazırlanan sınav giriş belgelerini kurumunuzdan veya sınav günü okul bahçesinde hazır bulunan SRC Kursu Eğitim Koordinatöründen alabilirsiniz.
 • Sınav Günü : Sınavın yapılacağı okulda yarım saat öncesinde hazır olmanız gerekir. Sınavlar genellikle aynı okulda ve 10:00 itibari ile başlar. En geç 09:30 da okul bahçesinde hazır olmanız ve yanınızda kurşun kalem, silgi, kimlik ve giriş belgenizin dışında herhangi bir materyalin olmaması gerekir. Üst aramasından sonra giriş belgeniz de yazan salon ve sıra numarasına göre sınav salonuna alınırsınız. Sınavınız iki basamaktan oluşmaktadır. İlk basamak teorik sınav ve iki basamak görsel/uygulama sınavı olacaktır.
  • Teorik Yazılı Sınav : Toplam 40 sorudan oluşan 4 şıklı bir test sınav sistemidir. Yanlış cevaplar doğruları götürmeyecektir. En az 28 doğru cevap yapmanız, 70 puan ve üzeri almanız halinde başarılı olarak sayılırsınız. Sınavınız saat 10:00 itibari ile başlar ve 11:00 itibari ile bitecektir. 11:30 itibari ile sonuçlarınız açıklanacak ve okulda bulunan panolara sonuçlarınız listelenecektir. Başarılı olmanız halinde lütfen okuldan ayrılmayınız. Çünkü ikinci basamak olan görsel/uygulama sınavına girmeniz gerekecektir. 11:30 itibari ile ikinci basamak sınavınız yine aynı gün içerisinde bulunduğunuz okulda başlar. Eğer başarısız olduysanız, okuldan ayrılabilir ve bir sonraki teorik sınav tarihini bekleyerek, tekrar sınava girmeniz gerekecektir.
  • Görsel/Uygulama Sınavı : Toplam 3 görsel-videolu sorudan oluşan bir sınavdır. Kurulda görevli bulunan 3 eğitmen size eşlik ederek 1 dakikalık videolu soruları sizlere izletir. Vereceğiniz cevaplar not olarak kağıda işlenir. Burada sorulan 3 sorudan, 2’sine doğru cevap vermeniz halinde başarılı sayılırsınız.
 • Sınav Sonuçlarının Açıklanması : Sınav sonuçları sınav tarihini takip eden ilk hafta 1-3 iş günü içerisinde SRC kursunuza bildirilir. SRC kursunuz sizlere SMS ve arama yolu ile sonuçlarınızı iletecektir.
 • Sınav Hakları : Teorik 4, Görsel/Uygulama 4 şeklinde sınav haklarınız bulunmaktadır. Girmediğiniz veya başarısız olduğunuz her sınavda 1 hakkınız silinecek ve toplam 4 hakkın dolması ile birlikte kaydınız silinmiş olacaktır. Tekrar SRC Belgesi almak için en başa dönerek kayıt işlemlerini yeniden yapmanız gerekecektir. Lütfen sınavlara özen gösteriniz. Çünkü, sandığınız kadar sınavlar zor değil ve biraz gayret ile başarılı olacaksınız.
 • Başarısız Olursam : Başarısız olduğunuz sınava bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Eğer teorik sınavdan başarısız olduğuysanız, teorik sınav tarihini tekrar beklemeniz gerekir. Eğer teorik sınavdan başarılı oldunuz ve görsel/uygulama sınavından başarısız olduysanız bir sonraki sınav tarihinde sadece görsel/uygulama sınavına girmeniz yeterli olacaktır.
 • Başarı : Başarılı olmanız halinde UDHB (Ulaştırma Bakanlığı) tarafından SMS ile de başarılı olduğunuza dair bir onay mesajı alırsınız. Bu mesaj bazı durumlarda 1 hafta içerisinde de iletilmektedir. SRC Kursuna kayıt olurken lütfen numaranızı doğru verdiğinizden emin olunuz. Bu süreçte SRC Kursunuz sizlere sınav sonuçlarınızı SMS ve Arama yolu ile iletişime geçerek bildirecektir.
 • Ulaştırma Bakanlığı Harcının Yatırılması : Başarılı olmanız halinde Ulaştırma Bakanlığına Halk veya VakıfBank ATM veya Mobil Bankacılığı üzerinden 93,00 TL (2023 yılı için geçerlidir) harç ödemenizi yapmanız gerekecektir. Harç ödemenizi yapana kadar e-devlet üzerinden sorgulama yaptığınızda “Ödeme Aşaması” yazısını göreceksiniz. Buradaki ödemeyi yapmayı lütfen unutmayınız.
 • E-Devlet Üzerinden Belgenin Sorgulanması : E-devlet sistemi üzerinden “SRC Belgesi Sorgulama” şeklinde aratarak SRC Belgenizin barkodlu çıktısını alabilirsiniz. Doğrudan yönlenmek için buraya tıklayınız.

SRC3 Belgesi Nasıl Alınır?

SRC3 Belgesi almak için öncelikle SRC Kursuna başvuruda bulunmanız gerekir. SRC Kurslarına teslim ettiğiniz evraklar her ayın 15’i günü Milli Eğitim Bakanlığı online sistemi olan MEBBİS ortamında aktarılarak belirlenen eğitim sınıfları ve gruplarına dahil olmanızı sağlar. Bu aşamadan sonra belirlenen günlerde SRC Kursunuzun Eğitmenleri tarafından SRC Eğitimleri verilir. SRC Eğitimlerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri sınav tayin eder ve SRC sınavında başarılı olmanız halinde SRC3 Belgesini almaya hak kazanırsınız.

SRC3 Kurs Ücreti

SRC3 Kurs Ücreti
SRC3 Kurs Ücreti

SRC3 Belgesi için kurs ücretleri 2023 yılı için 5.000,00 TL şeklinde belirlenmiştir. Dilerseniz SRC3 Belgesi alırken olası tüm masraf kalemlerini ele alalım. SRC 3 Belgesi alımında peşin fiyatına 12 taksit seçeneğini talep ederek ödemelerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

 • SRC 3 Belgesi Belge Ücreti : 5.000,00 TL SRC Kursuna yatırılır.
 • SRC 3 Belgesi Sınav Harç Ücreti : 350,00 TL SRC Kursuna yatırılır.
 • SRC 3 Belgesi Ulaştırma Bakanlığı Harcı : 93,00 TL Halk veya VakıfBank ATM veya Mobil Bankacılık üzerinden Karayolları Genel Müdürlüğüne yatırılır.

SRC3 Belgesi alırken toplam masraf : 5.443,00 TL olacaktır.

Eğer daha önceden SRC1 Belgesi, SRC2 Belgesi veya SRC4 Belgesine sahip iseniz burada yasal tavan fiyat üzerinden yasal indirim hakkınız olacaktır. Bir diğer durum ise eğer çift belge için müracaat ediyorsanız, burada da yine çift belge indirimi uygulanacaktır. İşte o indirim tablosu sonrası SRC3 Belgesi İndirimli ücretler aşağıdaki gibi;

 • SRC1, SRC2 veya SRC4 Belgesine sahip kişiler için SRC3 Belgesi : 4.000,00 TL
 • Çift belge alımında SRC1 Belgesi + SRC3 Belgesi : 8.000,00 TL

şeklinde indirim uygulanacaktır.

Neden SRC3 Belgesini Öneriyoruz?

Öncelikle bu konuya bir kaç farklı açıdan bakmak çok önemlidir. SRC Kursumuzda özellikle gelen SRC4 Belgesi taleplerinde SRC3 Belgesini önermekteyiz. Bu önerimiz sizlere sunacağımız hizmette beklentimizin paradan ziyade sizlerin ileride zorluk yaşamamasını hedeflemektedir.

SRC3 Belgesi Yarı Fiyatına Nasıl Alırım?

Özellikle çok bilinmeyen durumlardan birisi de eğer daha önceden almış olduğunuz bir SRC Belgesi var ise (örneğin; SRC1, SRC2 veya SRC4) alacağınız SRC 3 Belgesinde tavan fiyat üzerinden %50 indirim uygulanır. Böylelikle alacağınız SRC3 Belgesini yarı fiyatına almış olursunuz.

SRC3 Belgesi Alırken Kampanya ve İndirim

Milli Eğitim Bakanlığının ilgili yönetmeliklerinde de belirttiği üzere çift belge alımında taban fiyat üzerinden bir indirim uygulanır. Yani SRC1 Belgesi + SRC3 Belgesi alımında ikinci belgeniz indirimli olacaktır.

SRC3 Ne İşe Yarar?

SRC3 Belgesi aldığınızda Uluslararası ve Yurtiçi Yük Taşımacılığı faaliyetini yerine getirebilirsiniz. SRC3 Belgesi olmadan ticari bir Yük taşımacılığı faaliyeti yapmak yasal değil ve idari para cezasına neden olacaktır.

SRC3 Belgesi özellikle iş alımı yapan Yük Taşımacılığı faaliyeti içerisinde olan firmaların iş istihdam ve işçi arama ilanlarında ilk maddelerden bir tanesidir. Tabi bir işe başvurmak sadece SRC3 Belgesi‘nin olması da yeterli olmayacaktır. İlgili aracın özelliklerine bağlı olarak Ehliyet Belgesi ve Psikoteknik Belgesi de mutlaka olmalıdır.

En Erken SRC3 Belgesi Sınavı Ne Zaman?

En Erken SRC3 Belgesi Sınavı Ne Zaman
En Erken SRC3 Belgesi Sınavı Ne Zaman

Belki de SRC3 Belgesi alacak kursiyerlerimiz için en önemli sorulardan bir tanesi de SRC3 Belgesi Sınav Tarihi oluyor. Bu durum 2017 öncesinde Ulaştırma Bakanlığına bağlı olan SRC Kursları için bir önceki sene sonu belirlenir ve yılda 5 (beş) defa yapılmaktaydı. Fakat 2017 sonrasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlanan SRC Kursları için sınav tarihleri her ay düzenlenmektedir.

Her ayın ilk haftası hafta sonu sınavlarınız olacaktır. Bazı durumlarda yoğunluk nedeni ile ay sonu ek sınavlar yapılmaktadır. Bu nedenle ne kadar erken kayıt olursanız, SRC3 Belgesi Sınavına erken girme şansınız o derece artacaktır.

SRC3 Çıkmış Sorular

SRC3 Çıkmış Sorulara ulaşmak mümkün değildir. 2017 yılından beri SRC3 Belgesi Sınav Soruları paylaşılmamaktadır. Ama sınav sorularına benzer sorular sizlere verilen kitapların konu soruları ve sizlere SRC Kursunun sunacağı dijital eğitim dokümanlarından ulaşılabilir.

SRC Belgesi Sınav Soru havuzu çok geniş olduğu için her SRC3 Sınavından farklı sorular çıkacağı için karşılaşacağınız sorular sürekli değişecektir. Önemli olan derslere katılarak, eğitmeninde sizlere vermiş olduğu dokümanlara iyi çalışarak hazırlanmaktır.

SRC3 Sınav Soruları

SRC3 Belgesi sınav soruları için dijital doküman ve SRC3 Belgesi Kitabından hazırlanabilirsiniz. SRC3 Belgesi Eğitimlerimize katılarak eğitmenin SRC3 Deneme Sınavı zamanlarında sizlerde kendinizi test ederek sınava hazırlayabilirsiniz.

SRC3 E-SRC Ders Çalışma

SRC3 Belgesi için online olarak ders çalışabileceğiniz bir sistemdir. SRC Kursları Derneği tarafından hazırlanan ve sürekli içerikleri güncellenen içerisinde SRC3 Online Sorular, SRC3 Çıkmış Sorular, SRC3 Deneme Sınavları, SRC3 Konu Anlatım ve SRC3 Sınav Soruları bulunan dijital eğitim sistemine TC Kimlik Numaranız ve Şifreniz ile giriş yaparak sınava kendinizi hazırlayabilirsiniz.

E-SRC Programı ile ders çalışmak için E-SRC Programı ile Nasıl Ders Çalışırım? konulu yazımızı inceleyebilir ve online olarak ders çalışmaya başlayabilirsiniz.

SRC3 Belgesi İle Hangi Meslekleri Yapabilirim?

SRC3 Belgesi, uluslararası yük taşımacılığı belgesidir. Aynı zaman yurtiçinde de yük taşımacılığı yapılabilmesini de kapsamaktadır. SRC3 Belgeniz var ise SRC4 Belgenizde var olacaktır. Yani SRC3 ve SRC4 Belgesi sahibi olursunuz.

SRC3 Belgeniz var ise;

 • nakliye şoförlüğü
 • nakliyat şoförlüğü
 • hafriyat şoförlüğü
 • kamyon şoförlüğü
 • tır şoförlüğü
 • şehir içi kamyon ve tır şoförlüğü
 • şehirlerarası kamyon ve tır şoförlüğü
 • uluslararası kamyon ve tır şoförlüğü

gibi yük taşımacılığı yapılacak tüm sürücü ve şoförlük mesleklerini icra edebilirsiniz.

Unutmayınız ki; sadece SRC3 Belgesi bazı durumlarda yeterli olmayacaktır. Aynı zaman da Takograf cihazını kullanabilmek için Dijital Ehliyet başvurusu yapmanız gerekir. Psikoteknik Belgesi, kullanacağınız aracın türüne göre ehliyet belgesi ve Büyükşehir Belediyeleri tarafından istenilen Şoför KartıTaşıt Kartı gibi belgelerinin de olması gerekebilir.

Sınavsız SRC3 Belgesi Nasıl Alınır?

Sınavsız SRC 3 Belgesi alınabilmesi için 25.02.2003 tarihinden önce C Ehliyet veya 1999 senesinden önce E Ehliyet Belgesine sahip olunması gerekir.

Muafiyetli SRC3 Belgesi Nasıl Alınır?

Muafiyetli SRC 3 Belgesi‘ni e-devlet üzerinden başvurarak alabilirsiniz. Ama burada 25.02.2003 öncesi E Sürücü Belgesi veya 1999 senesinden önce E Sürücü belgesine sahip olunmalıdır. 25.02.2003 öncesi B Ehliyetiniz var ise SRC2 ve SRC4 Belgesi alabilirsiniz.

SRC3 Belgesi UAB Onay Mesajı Ne Zaman Gelir?

SRC 3 Belgesi sınavından başarılı olmanız halinde sınav sonrası ilk iş günü mesai saatleri içerisinde UAB (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı) tarafından onay mesaj gelecektir. Gelen mesaj ile birlikte SRC 3 Belgesi Harcınızı yatırarak SRC 3 Belgenizi onaylayabilirsiniz. SRC Belgesi Onay Mesajı yazımızdan detayları inceleyebilirsiniz.

SRC3 Belgesi Ceza

SRC 3 Belgesi olmadan ticari amaç ile yük taşımacılığı yapmanız ve tespit edilmesi halinde;

 • ruhsat sahibine / firmaya : 3.584,00 TL
 • sürücüye : 1.420,00 TL

idari para cezası uygulanır.

SRC3 Belgesi Gerekli Evraklar

SRC 3 Belgesine kayıt olurken;

 • Ehliyet ve Kimlik Fotokopisi
 • Diploma ve Sabıka Kaydı
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır)

belgeleri gerekmektedir.

SRC3 Belgesi Harç Nasıl Yatırılır?

SRC 3 Belgesi sınavından başarılı olduktan sonra Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına 93,00 TL harç yatırmanız gerekir. Vakıf veya Halk Bankası ATM veya Mobil Bankacılık üzerinden yatırabilirsiniz. SRC Belgesi Sınav Harcı Nasıl Yatırılır? yazımızdan detaylı harç ödeme adımlarını takip edebilirsiniz.

SRC3 Belgesi Sorgulama

SRC 3 Belgesi sınavından başarılı oldunuz ve harcınızı yatırdınız. SRC 3 Belgesi POLNET sistemine kayıt olacak ve denetimlerde kolluk kuvvetleri direk ulaşabilecektir. Ama siz barkodlu çıktı almak istiyorsanız; e-devlet üzerinden SRC Belgesi Sorgulama yazarak SRC 3 Belgesi çıktınızı alabilirsiniz. SRC Belgesi Sorgulama yazımızdan detaylı sorgulama bilgilerine ulaşabilirsiniz.

SRC3 Belgesi Hakkında Detaylı ve Güncel Bilgiler

SRC3 Belgesi sıkça sorulan sorulara cevap verdiğimiz yazıda inceleyerek merak ettiğiniz tüm sorulara güncel cevaplar bulabilirsiniz. Yine aradığınız cevapları bulamıyorsanız bizlere +90 549 493 42 42 numaralı telefonumuzdan dilerseniz whatsapp üzerinden yazabilir, dilerseniz de arayabilirsiniz.

SRC 3 Belgesi için tüm detayları sizlerle paylaştık. Sorularınıza cevap bulamıyor ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bizleri arayabilir ve müsait temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

SRC 3 Belgesi, Hemen Ara 1 Ayda Al
SRC 3 Belgesi, Hemen Ara 1 Ayda Al

Sizlere bu yazımızda SRC 3 Belgesi, ile ilgili tüm detayları ele aldık. SRC 3 Belgesi ihtiyaçlarınızı SRC Kursumuzdan hızlı ve güvenilir şekilde alabilirsiniz. İhtiyacınız olan Psikoteknik Belgesi için randevu oluşturmayı unutmayın.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir